antresola w domu

Wysokie pomieszczenia charakteryzują przede wszystkim stare budownictwo. Ta wolna przestrzeń, aż prosi się o zagospodarowanie. Antresola świetnie sprawdzi się jako spożytkowanie przestrzeni pod sufitem, a także dodatkowe „pomieszczenie” na półpiętrze. W niewielkich a wysokich mieszkaniach kamienic, pozwoli nam na zaoszczędzenie powierzchni użytkowej mieszkania. Czym właściwie jest antresola i jak ją zaaranżować?

Czym są antresole?

Antresole są sprytnym sposobem na zyskanie kilku cennych, dodatkowych metrów. Jest to, najprościej rzecz ujmując, dodatkowe pomieszczenie wydzielone z przestrzeni między podłogą, a sufitem w mieszkaniu. Nie stanowi ona osobnej kondygnacji, ale jest swoistym remedium na wykorzystanie przestrzeni, jaką dają nam wysokie mieszkania. Wydzielone półpiętro, to doskonałe miejsce do aranżacji przytulnej sypialni, czy komfortowego domowego biura. Ze względu na możliwe obciążenia oraz względy bezpieczeństwa, wykonanie antresoli, zawsze powinno zostać zlecone fachowcom. Pamiętajmy, nie jest ona osłonięta przez dodatkowe ścianki, a jedynie przez balustrady chroniące użytkowników. Postawmy więc na specjalistów w tej dziedzinie i wysokiej jakości materiały.

Więcej o antresolach na stronie: https://wmieszkaniu.pl/antresola-jak-zbudowac-i-czy-warto-ja-miec-art929.html

Gdzie półpiętra sprawdzą się najlepiej?

Wysokie pomieszczenia, aż się proszą o dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać do różnych celów. Najczęściej antresole są lokalizowane w pomieszczeniach dziennych- salonach, a także nad aneksami kuchennymi. Zwróćmy uwagę na rozstaw okien i drzwi w mieszkaniu. Wygodna antresola musi dostarczyć nam możliwości wpuszczenia świeżego powietrza. W budynkach pofabrycznych, przekształcanych na modne lofty oraz kamienicach, wysokie okna stanowią standard. Dzięki temu, nie będziemy mieć problemów z wygodnym ulokowaniem dodatkowego pomieszczenia. Jednym z popularnych pomysłów jest sypialnia z antresolą, która może być wykorzystywana np. jako garderoba. Możemy ją też spokojnie umieścić w pokoju dziecka, stwarzając wygodną sypialnie, a pod nią strefę przeznaczoną na naukę. Półpiętro sprawdzi się w aranżacji trudnych, nieustawnych wnętrz. Pozwoli urządzić dodatkową przestrzeń np. w mieszkaniu o niewygodnych skosach.

Konstrukcja antresoli

Buduje się je z elementów drewnianych lub stalowych. Wybór materiałów powinien zależeć nie tylko od ogólnego wystroju mieszkania, ale też od funkcji jaką ma spełniać antresola i obciążeń jakim zostanie poddana. Ważnym jest też sposób jej mocowania i elementy wykończeniowe. Fachowcy doradzą rodzaj konstrukcji, a także zadbają o elementy zabezpieczające, które wpłyną na komfort i wygodę jej użytkowania. W przypadku samej budowy mamy do dyspozycji dwa, wcześniej wspomniane materiały tj. drewno i stal. Jednak przy elementach wykończeniowych, mamy do dyspozycji szersze grono produktów np.: szkło, płyty meblowe czy kartonowo-gipsowe. Pamiętajmy o wyposażeniu naszego półpiętra w bezpieczne i proste w montażu wejście w postaci drabinki lub schodów.

1 KOMENTARZ

  1. żeby zrobić antresolę, to trzeba mieć wysoki sufit. Niestety nie każdego stać, a w blokach to już w ogóle można zapomnieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj