Z biegiem czasu lakier samochodowy traci swój blask. Pojawiają się na nim zrysowania i otarcia, a karoseria staje się matowa. Mają na to wpływ głównie zewnętrzne czynniki atmosferyczne, takie jak promienie słoneczne, mróz, śnieg czy deszcz, a także ,,popularna” w ostatnim czasie sól sypana na śliskie drogi. Chociaż samodzielne przywrócenie pierwotnego blasku lakieru jest trudne, przy dobrze dobranej polerce i zaznajomieniu z instrukcją można znów cieszyć się piękną, lśniącą karoserią.
Polerowanie
Samochód można wypolerować na dwa sposoby:
–ręcznie, co wymaga dużo czasu i wysiłku. Czynność ta jest bardzo pracochłonna, ale prosta i stosunkowo tania. Wadą takiego polerowania jest fakt, że usuwa tylko powierzchniowe i niewielkie zarysowania
–mechaniczne, używa się do niego polerki elektrycznej, dzięki czemu jest efektywniejsze i szybsze. Wymaga to doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, dlatego nie każdy kierowca podejmuje się samodzielnego naprawiania lakieru na karoserii.
Mechaniczna polerka samochodowa sprawia, że można samodzielnie przywrócić dawny blask lakieru na samochodzie. Pomaga ona pozbyć się rys, otarć pozostawiając wykończenie lakieru na wysoki połysk.
Na co zwrócić uwagę wybierając polerkę samochodową?
1. Rodzaj
Są dwa rodzaje polerek:
-orbitalne (mimośrodowe), czyli polerki dla osób początkujących, ponieważ urządzenie wytwarza mniejszą ilość ciepła, które mogłoby zniszczyć lakier, wykonuje ruchy po elipsie
-obrotowe (rotacyjne), polerka dla osób doświadczonych, ponieważ osoby które wcześniej nie miały do czynienia z polerowaniem mogą uszkodzić głęboko lakier. Polerka wykonuje ruch kolisty wokół własnej osi. Pomaga to usunąć dużo poważniejsze wady karoserii. Taka polerka działa szybko i efektywnie, co można szczególnie zauważyć przy użyciu past mocno ścieralnych.
2. Waga
Polerowanie to żmudna czynność, głównie w miejscach karoserii bardzo zniszczonych. Sprawia to, że ważną cechą przy wyborze urządzenia staje się waga. Daje to komfort użytkowania, ponieważ nawet przy dłuższej pracy ręka tak bardzo się nie męczy.
3. Moc
Do dłuższej i efektywniejszej pracy polerka powinna dysponować odpowiednią ilością mocy. Dobrym wyborem jest urządzenie mające moc co najmniej 1000 W.
4. Prędkość
Ważną funkcją polerki jest możliwość regulacji prędkości. Urządzenie powinno mieć duży zakres ilości obrotów. Większa prędkość sprawdzi się przy korekcji głębszych wad lakieru, natomiast mniejsza pomoże idealnie wypolerować karoserię.
5. Cena
Cena polerek do samochodu waha się od 150zł do 1500zł. Doliczyć do tego należy jeszcze pasty oraz pady.
Więcej informacji: https://przyjazne-auto.com.pl/polerka-do-samochodu-jaka-wybrac/